Herrer

Herregruppen avsluttet turneringsesongen 1. oktober 2022

Av: Stein S. Hovden  |  Publisert: 5. oktober 2022  |  Siste nyheter  |  Arkiv

Det skulle vært en 18 hulls turnering, men på grunn av de dårlige værutsiktene ble det spilt 9 hull.

Det startet i lett regn, og ble avsluttet med tungt skydekke og opphold når lederballen kom inn. Banen var tross regnet i fin stand, noe vinnerens 3 bedre enn handicap bekrefter. Det var 35 påmeldte, men tre måtte trekke seg siden det var bilforbud og en hadde sykdomsforfall.

En opptelling etter dagens turnering viser at 113 spillere har deltatt på herreturneringer og Match Play i år, noe som er en klar rekord for herregruppen. Gledelig er det at mange av de nye, yngre spillerne vil spille turneringer, og lørdag hadde vi også fem av de gode juniorspillerne med, både i turneringen og på banketten.

Lørdagens turnering:
Klasse A (+8-14,0)
1 Eirik G-Ellefsen -3 32 netto
2 Jesper Pedersen Par 35 netto
3 Terje Burum +1 36 netto

Klasse B (14,1-19,0)
1 Erik Arenstedt Par 35 netto
2 Jonas M. Torjussen +1 36 netto
3 Thorbjørn Gjerde +1 36 netto

Klasse C (19,1-36,0)
1 Agnar Berggren -1 34 netto
2 Bård Stokke +1 36 netto
3 Oliver Bernau +2 37 netto

Nevner at closest to pin som var for alle, ble vunnet av Lars Fjell med 45 cm fra pinnen på hull 9.

Vi har hatt flere konkurranser gående gjennom sesongen, og her er resultatene for disse:

ORDER of MERIT (her får de fem første gavepremie pluss gavekort og nummer 6 - 12 får gavekort.)
De 10 beste scorene teller i sammendraget.

1 Eirik Günther-Ellefsen 318
2 Terje Burum 236
3 Anton Lundberg 229
4 Anders Eknes 214
5 Lars Fjell 200
6 Fredrik Lie Larsen 196
7 Matti Unnli 171
8 Inge Trandum 171 Bak på dårligere beste resultat
9 Alf Kåre Andersen 165
10 Stein S. Hovden 161
11 Kjell Njå 161 Bak på dårligere 3 beste resultat
12 Per Harald Hansen 151



ECLECTIC (de 3 beste får gavepremie og gavekort)
1 Eirik Günther-Ellefsen 63 slag
2 Fredrik Lie Larsen 65 slag
3 Anton Lundberg 67 slag
4 Terje Burum 68 slag
5 Lars Fjell 71 slag
5 Kayse Greging 71 slag

MATCH PLAY (de 8 som spilte kvartfinale får gavekort, og de 4 som var i finalespillet får også gavepremie) Det var 48 deltakere og flere på venteliste, så dette er populært!

1 Kjetil Ramsøy
2 Jens A Nes
3 Alf Kåre Andersen
4 Teodor Hagen Westerlund
 
Kvartfinale Ole Petter Remman, Anton Lundberg, Inge Trandum og Erik Holmen.

BIRDIEKONGEN
(flest birdies på herreturneringene)

Vinner Eirik Günther-Ellefsen med 16 ( nr 2 hadde 8 )

ÅRETS SPILLER
ble naturlig nok Eirik Günther-Ellefsen. Vi gratulerer!!! 


ABBA skrev i en av sine låter “The winner takes it all “ Det ordtaket passer bra på Eirik denne sesongen.

Banketten ble avsluttet med at Erik Arenstedt som vanlig takket alle for innsatsen i sesongen. Jeg vil også legge til at det har vært en fin sesong. Vi måtte avlyse 4 turneringer i mai mens vi ventet på at banen skulle bli klar. Det var mange utålmodige og gretne spillere den gangen, men vi fikk en bane som aldri har vært bedre enn i årets sesong. Nå tar den unna nedbør veldig fort sammenlignet med 2-3 år tilbake også.

Vil takke alle i Herrekomitéen for flott innsats i sesongen. Spesielt Stein som har holdt tak i Match Play alene fra start til mål, og Bent holder styr på gruppas penger. Han bestiller og betaler alle gavekortene vi trenger, og følger opp at alle betaler turneringsavgiften hver gang. Nå har vår eminente polfarer Alf Kåre begynt å kjøpe vin jeg også kan like, så det er bare å se neste sesong lyst i møte.


Takk for i år!

Henry for Herrekomitéen

Etterskrift:
Vi må ikke glemme all den jobben som Henry gjør både før og gjennom sesongen. Det er ikke få timer Henry legger ned i planlegging av sesongene våre. Det skal deales med klubbledelsen om antallet 18 hulls turneringer som vi får lov å spille, alle ønsker fra de forskjellige herrespillerne om turneringsformer, holde styr på antallet birdies, sammenlagt OoM de siste 10 årene, etc.

Det blir noen store sko å fylle for arvtakeren etter Henry. Så vi håper han fortsetter i mange år til som leder av Grini GK’s ledende gruppe.


Stein

 
  
Dette nettstedet bruker cookies (informasjonskapsler) for å tilpasse nettsidene bedre til deg som bruker. Klikk OK for å godta dette Les mer om cookies og personvern her