Klubben

Siste uker med kurs og treninger før sommeren

Av: Erik Holmen  |  Publisert: 16. juni 2025  |  Siste nyheter  |  Arkiv

2 uker med masse aktivitet før det blir roligere på og rundt klubben

Vi nærmer oss de to siste ukene med organiserte kurs og treninger før sommerpausen, og det er mye spennende som skjer både for barn og voksne i denne perioden.

Vanlige kurs og treninger går som normalt denne uken. Fra og med neste uke tar de fleste faste sommerkurs en pause til etter sommeren. Men det betyr ikke at det blir stille på klubben!

Uke 26: Full aktivitet med GolfCamp og Juniorturnering
I uke 26 arrangerer vi vår populære GolfCamp, der 44 barn i alderen 5–15 år får en hel uke fylt med lek, læring og golfglede fra kl. 09:00 til 15:00 hver dag.

Uken avsluttes med Olyo Juniortour, en nasjonal lavterskelturnering for barn og unge. Over 100 deltakere samles hos oss på Eiksmarka for å oppleve turneringsgolf i trygge, inkluderende og morsomme rammer, både fredag kveld og nesten hele lørdagen.

Vi er stolte av å bidra til rekruttering og utvikling av neste generasjons golfspillere. Dette er en del av vår identitet og vårt ansvar – og vi kaller det rett og slett golfglede laugh

Viktig info for våre medlemmer
I perioden mandag–fredag fra kl. 09:00 til 15:00 vil det altså være mange barn og unge på området. Dette kan påvirke tilgangen til enkelte fasiliteter, spesielt treningsområdene.
For å ivareta våre medlemmer og gjester, vil vi likevel alltid holde av matter på rangen, treningsgreer og enkelte slagnett.

I tillegg benyttes banen daglig til banetrening med barn, alltid under oppsyn av trener. Har du spørsmål, eller om noe oppstår, er det bare å ta kontakt med trenerteamet ute på banen.

Og det vil altså være litt mindre tilgjengelighet til banen denne uken. 

GolfJentene arrangement | Tirsdag 01. juli på ettermiddagen

Vi invitere alle jenter som enten er ferske eller etablerete golfere til å besøke oss tirsdagen for en dag med GolfGøy. Mer informasjon kommer - les med om breddeprogramet her Golfjentene - Norges Golfforbund.

Og hva med de voksne?
Damene gjennomfører sin sommeravslutning denne uken og herrene har sin siste turnering uke 27. Seniorene kommer i løpet av sommeren til å fortsette å ha sine faste torsdagsturneringer, men da i en mindre skala. 

Selv om det nå går mot en roligere periode for de organiserte voksenkursene, er det fortsatt fullt mulig å trene og spille – og vi håper mange benytter anledningen til å nyte lange sommerkvelder på golfbanen wink

Og husk at individuell trening og selskapsrunder er minst like viktige deler av golfutviklingen!

PS: Har du ikke planlagt en runde med golf til uken? Kom gjerne innom klubben likevel! Se hvordan rekrutteringen blomstrer, og nyt stemningen.
  
Dette nettstedet bruker cookies (informasjonskapsler) for å tilpasse nettsidene bedre til deg som bruker. Klikk OK for å godta dette Les mer om cookies og personvern her