Klubben

Velkommen til sesongstart

Av: Erik Holmen  |  Publisert: 28. april 2026  |  Siste nyheter  |  Arkiv

Viktig informasjon om booking og spill

Vi gleder oss stort til å ønske alle velkommen til baneåpning i morgen!
Med en ny sesong foran oss, vil vi gjerne minne om noen enkle retningslinjer for booking og bruk av banen – slik at vi sammen kan legge til rette for gode opplevelser for alle.

Det er ingen endringer fra i fjor, men gode vaner er verdt å minne hverandre på laugh 

Bookingregler – slik sikrer vi tilgjengelighet og god flyt
I starten av sesongen er trykket på banen svært høyt, og vi forventer fulle flighter fra morgen til kveld. Nettopp derfor er det ekstra viktig at alle forholder seg til gjeldende bookingregler.
Når vi alle respekterer reglene, vil vi kunne fordele spillet bedre og sikre god tilgjengelighet for flest mulig – gjennom hele dagen og hele uken.

Gjeldende bookingregler
- Maks 3 aktive forhåndsbookede starttider per medlem
- Starttider låses 3 timer før utslag
- Det er fortsatt mulig å booke ledige tider frem til 10 minutter før start
- Alle medlemmer kan ta med inntil 3 gjester per booking (gjelder fom 11. mai)

I tillegg er det også satt inn ekstra tiltak for å få et raskere spill
- Gjestespillere må ha hcp 36 eller lavere. Medlemmer av klubben kan ha opp til hcp 54
- Maks 2 spillere over 36 i hcp og total hcp grense på 160 pr. gruppe (økes fra 160 til 180 på hverdager (mandag–fredag) med utslag mellom kl. 10:00 og kl. 14:00)

No-Show – vis hensyn til andre spillere
En No-Show oppstår når en spiller ikke møter opp til sin starttid og heller ikke har avbestilt innen fristen.
For medlemmer med fritt spill gjelder:
- Avbestilling må skje senest 3 timer før utslag

Konsekvenser ved No-Show:
- Første gang: påminnelse
- Andre gang: bookingstopp i 2 uker
- Tredje gang: suspensjon i 4 uker + fakturering for tapt inntekt

Dette handler ikke om å straffe, men om å sikre at starttider ikke står ubrukt når andre ønsker å spille. Les mer her

Snikspilling el. deling av medlemskapet sitt – nulltoleranse
Snikspilling er å spille uten gyldig booking og betaling, eller ved å benytte andres medlemskap eller starttid.

Konsekvenser:
- Spillere må betale avgift umiddelbart og ved gjentakelse: bortvisning og utestengelse (hjemmeklubben vil bli varslet)
- Spillere som låner bort medlemskapet sitt til andre, vil bli utestengt fra klubben

Vi ber alle respektere reglene (Les mer her om regler og konsekvenser) – dette er avgjørende for rettferdig bruk av banen og klubbens drift!

Sammen skaper vi gode opplevelser
Vårt mål er at så mange som mulig skal få glede av banen gjennom sesongen. I en periode med stor pågang er vi helt avhengige av at alle bidrar – ved å følge bookingreglene, møte opp til tiden og vise hensyn til hverandre.

Takk for at du bidrar – og lykke til med sesongen smiley